تست pcr کرونا اصفهان | شیوع ویروس امیکرون

عادی انگاری مردم و شیوع ویروس امیکرون

بیش از ۹۰درصد افراد دارای علائم سرماخوردگی مبتلا به ویروس امیکرون هستند .

احمد نجفی ، با اشاره به افزایش مراجعات به مراکز درمانی  اظهار داشت: عادی انگاری مردم و عدم اتخاد تصمیمات قاطع در بین مسئولان باعث شده است. که شاهد افزایش انفجاری بیماران مبتلا به ویروس امیکرون باشیم.

وی با بیان اینکه لازم هست. هر فرد با مشاهده هرگونه علائم سرماخوردگی با فرض ابتلاء به امیکرون مراقبت‌های لازم را انجام دهد. متأسفانه ساده انگاری برخی و عدم توجه به این بیماری باعث شده است. که روند درمانی آنها با سختی و مشقت همراه باشد.

این متخصص عفونی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد افرادی که در دارای علائم سرماخوردگی بودند. به امیکرون مبتلا شده‌اند، تصریح کرد: این افراد اغلب دارای آبریزش بینی و سردرد، گلودرد و ضعف و بی حالی بوده‌اند.

تست pcr کرونا اصفهان | عادی انگاری مردم و شیوع ویروس امیکرون

وی با بیان اینکه افراد سالمند و همچنین بیماران مبتلا به بیماران کلیوی، دیابت، قلبی و ریوی و سایر افرادی که واکسینه نشده‌اند در معرض بیماری نوع شدیدتر کرونا هستند، گفت: متأسفانه با افزایش موارد بستری در بیمارستان‌ها بخش‌های مربوط به بیماران غیرکرونایی به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اینکه از مردم می‌خواهیم دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک را حتماً رعایت کنند. خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین مراکز شیوع تجمعات عزا و شادی و مهمانی‌های خانوادگی است. و از این رو لازم است مدتی این تجمعات توسط شهروندان تعطیل شود.

این استاد دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان تاکید کرد: یکی از بهترین راه‌های در امان ماندن از سویه جدید ویروس کرونا واکسیناسیون است.و از این رو افراد لازم است شهروندان و به خصوص اقشار آسیب‌پذیر جامعه در تکمیل روند واکسیناسیون خود اهتمام بورزند.

 

 

ارتباط با ما 

به این نوشته امتیاز دهید:

سایر نوشته های مطلوب ...

نوشته های محبوب