تست pcr کرونا اصفهان | واریانت امیکرون

چرا مبتلایان به واریانت امیکرون سریعتر ناقل ویروس می‌شوند؟

مبتلایان به امیکرون از چه زمانی ناقل ویروس کرونا هستند؟

دلیل احتمالی این امر بروز سریعتر علائم بیماری کووید ۱۹ در افراد مبتلا به واریانت امیکرون است. بررسی‌های اولیه نشان داده است که علائم بیماری در مبتلایان به سویه امیکرون به طور میانگین سه روز زودتر از دیگر گونه‌های ویروس بروز می‌کند.

این امر به این معنا است که بر اساس داده‌های پیشین، احتمالا مبتلایان به سویه امیکرون تنها یک روز پس از ابتلایشان به ویروس می‌توانند باعث انتقال آن به دیگران بشوند.

این در حالی است که سویه‌های قبلی کرونا بین دو تا چهار روز پس از ابتلای فرد می‌توانستند از طریق او به دیگران منتقل شوند. امکان انتقال ویروس از مبتلایان به سویه‌های قبلی تا چند روز پس از فروکش کردن علائم بیماری کووید ۱۹ نیز وجود داشت.

تست pcr کرونا اصفهان | واریانت امیکرون

اگر در معرض ابتلا به واریانت امیکرون بوده باشیم؛ چه زمانی باید تست بدهیم؟

کارشناسان این روز‌ها همزمان با همه‌گیری سویه امیکرون توصیه می‌کنند که افراد در صورتی که در معرض ابتلا به ویروس قرار گرفته اند، سه روز پس از آن تست کرونا بدهند. انجام تست دوم، پنج روز پس از قرار گرفتن در معرض ابتلا به ویروس نیز در صورت امکان توصیه می‌شود.

این در حالی است که آن دسته از افرادی که علائم ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را دارند؛ باید فورا تست کرونا بدهند. تست‌های آزمایشگاهی «پی سی آر» از تست‌های سریع و خانگی کارایی بیشتری دارند و احتمال این که بتوانند سه روز پس از انتقال ویروس به فرد، ابتلای او را تشخیص دهند زیاد است.

از سوی دیگر افرادی که پس از ابتلا به کرونا علائم بیماری کووید ۱۹ را ندارند؛ اغلب ناقل سطح کمتری از ویروس هستند و در نتیجه در مورد میزان خطر انتقال ویروس از سوی آن‌ها و زمان آن اطلاعات زیادی در دست نیست.

بنا به توصیه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا، افرادی که تست آن‌ها مثبت است، اما علائم ابتلا به کووید ۱۹ را ندارند؛ باید به مدت پنج روز خود را قرنطینه کنند. به افرادی که علائم ابتلا دارند نیز توصیه می‌شود تا حداقل ۲۴ ساعت پس از قطع تب در قرنطینه بمانند.

 

به این نوشته امتیاز دهید: