بازگشت محدودیت هاب کرونایی

بازگشت محدودیت کرونایی برای مقابله با کرونا

احمد وحیدی، وزیر کشور در حاشیه جلسه قرارگاه مقابله با کرونا در وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز موضوعات متعددی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اولین مسئله، موضوع ویروس امیکرون و شدت شیوع این بیماری بود.

احتمال بازگشت محدودیت‌های کرونایی در صورت‌ عدم رعایت پروتکل‌ها

وی افزود: در این جلسه تاکید موکد شد که مقررات بهداشتی و پروتکل‌ها به درستی رعایت شود. این موضوع  بسیار مهمی است که اگر ما خدایی نکرده در رعایت مقررات کوتاهی کنیم ممکن است شیوع امیکرون شدت گرفته و با افزایش بستری‌ها، مواجه شده و این روند دردسرساز شود.

وحیدی با تاکید بر اینکه مجددا درخواست ما از مردم این است که به شدت مراقبت‌های بهداشتی را انجام دهند، گفت: ما بحث مدیریت هوشمند را داریم و در حال حاضر نیز این مدیریت در فازهای پنج‌گانه در حال اجرا کردن است ما خواهش می‌کنیم از همه مراکز درگیر در این موضوع که یک نوع اجتماع انسانی اتفاق بیفتد و در محیط‌هایی مانند مراکز اداری، تالارها و وسایل حمل و نقل پروتکل‌ها به شدت رعایت شود.

تست pcr کرونا اصفهان | عادی انگاری مردم و شیوع ویروس امیکرون

وی با اشاره به لزوم تزریق واکسن تصریح کرد: ما باید هرچه سریعتر تزریق دوز دوم را تکمیل کنیم. و همچنین در خصوص دوز سوم اقدامات گسترده‌تری انجام دهیم. بر اساس آمارهای وزارت بهداشت، نزدیک به ۱۸ درصد دوز سوم تاکنون تزریق شده. که این بسیار پایین است و باید به شدت و سرعت تزریق دوز سوم بالا برود چرا که ایمنی در جامعه ایجاد می‌کند. و از همین رو تزریق واکسن بسیار اهمیت دارد.

وی درباره مقابله با کرونا و سفرهای خارجی نیز گفت: یکی از موضوعات در دستور کار این جلسه نیز بررسی سفرهای خارجی بود. به هر حال باید افرادی که وارد کشور می‌شوند تاییدیه‌های لازم بهداشتی را داشته باشند یعنی اینکه واکسن زده باشند و تست پی سی آر منفی به همراه داشته باشند به ویژه اگر از مرز هوایی وارد کشور می‌شوند.

تست pcr کرونا اصفهان | دوز سوم

وحیدی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه بر تعداد شهرهای نارنجی اضافه شده است. آیا امکان بازگشت محدودیت‌ها وجود دارد یا خیر. خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک شهر نارنجی داریم. اما بی‌تردید اگر رعایت نشود و امیکرون شدت پیدا کند ممکن است، محدودیت‌ها برگردد. خواهش ما از مردم این است که با رعایت دقیق، نیاز به بازگشت محدودیت‌ها نباشیم. با ما در بهترین آزمایشگاه ژنتیک اصفهان همراه باشید تا تازه ترین اخبار و مطالب را در مورد کرونا به شما ارائه دهیم.

5/5 - (1 امتیاز)