تست pcr کرونا اصفهان | تشخیص زودهنگام سرطان روده ارثی

تشخیص زودهنگام سرطان روده ارثی

تشخیص زودهنگام سرطان روده

سرطان روده ارثی از جمله بیماری های خطرناک و کشنده است که روند تشخیص و درمان آن می بایست در اسرع وقت انجام گردد. به منظور ارزیابی وضعیت بیمار مبتلا به سرطان روده روش های تشخیصی مختلفی وجود دارد که در بهترین و مجهزترین آزمایشگاه ها آزمایش های مربوط به تشخیص سرطان روده انجام می شود.

پنج تا ده درصد از سرطان ها ارثی هستند، که به منظور پیشگیری از ابتلا به سرطان، تشخیص زودهنگام می تواند موثر باشد که بر این اساس بررسی ژنتیک در خانواده به تشخیص و پیشگیری کمک بسزایی می نماید.

در حقیقت چنین افرادی با خطر بروز سرطان مواجه هستند که با بررسی ژنتیک آن ها می توانیم میزان خطر بروز سرطان را تشخیص دهیم. جالب است بدانید خطر بروز سرطان با وجود سوابق ژنتیکی در افراد مختلف متفاوت است.

بر حسب آن به افراد پیشنهاد می نماییم که با تومورمارک های مختلف چکاپ های دوره ای را انجام دهند، تا در صورت وجود سرطان بتوان آن را با کمترین هزینه و در کوتاهترین زمان درمان نمود.

در صورت آنکه فرد بخواهد دارو مصرف نماید، بدلیل آنکه داروها گران قیمت هستند و زمان از دست می رود، می توان با بررسی ژنتیکی، ژن های که داروهای سرطان را متابولیسم می کنند شناسایی و اینکه دارو با چه دوزی به بیمار داده شود از لحاظ ژنتیکی بررسی و به بیمار داده شود.

تشخیص سرطان روده ارثی

با توجه به این که چندین روش در جهت تشخیص سرطان روده وجود دارد، برای هر فردی یک روش انتخاب می شود. البته انتخاب روش های تشخیصی اتفاقی و بدون دلیل خاص انجام نمی شود. بلکه وضعیت بیمار و شرایطی که تجربه می کند در انتخاب نوع روش تشخیص سرطان روده و میزان پیشروی آن اثر گذار است.

هر کدام از راه های تشخیص سرطان روده، مزایا و معایب، محدودیت ها و امکانات مخصوص به خود را دارد. به همین دلیل پزشک متخصص با توجه به شرایط بالینی افراد بیمار و نیز نوع اطلاعاتی که درصدد کسب آن هاست یکی از روش های تشخیصی را انتخاب می کند.

برای مثال فردی که دارای علامت ها و نشانه های سرطان روده است باید یکسری آزمایش را انجام دهد، در صورتی که فردی بدون علامت باشد متفاوت است. فرد بدون علامت صرفاً برحسب سابقه خانوادگی و وراثت دست به انجام غربالگری می زند تا مورد ارزیابی های دقیق گیرد.

 

 

بیشتر مطالعه کنید : 

سایر نوشته های مطلوب ...

نوشته های محبوب