تست pcr کرونا اصفهان | آزمایشات قبل از ازدواج و موانع آن

آزمایشات قبل از ازدواج و موانع آن

آیا جواب نامطلوب در آزمایش های پیش از ازدواج ، می تواند مانع از ازدواج شود؟

آزمایشات قبل از ازدواج ، مشاوره ژنتیک آنلاین آزمایشگاه کاریوژن مجموعه ای از عوامل و آزمایش های مرتبط را طلب می کند. آزمایشات قبل از ازدواج ٬ یکی از  مهم ترین مراحل به هنگام تصمیم گیری برای ازدواج است. این آزمایش ها اطلاعات مفیدی را در رابطه با سلامت فیزیکی همسر آینده در اختیار  فرد قرار می دهد.

انجام برخی از تست های قبل از ازدواج اجباری است و شرط اول و اصلی جاری شدن خطبه عقد ارائه برگه سلامت جسمی زوجین است. اما سوال مهم این است که آیا این آزمایش ها می توانند مانع از ازدواج شوند؟ به عبارتی دیگر اگر جواب آزمایشات قبل از ازدواج مطلوب نباشد، اجازه قانونی برای انجام عقد داده نمی شود؟

یکی از تست های اجباری و لازم برای ازدواج، آزمایش خون است. آزمایش خون پیش از ازدواج برای مواردی مانند بررسی بیماری های خونی، بیماری های مقاربتی و بیماری های ژنتیکی انجام می شود. شاید شما هم این اصطلاح را شنیده باشید که می گویند دو نفر خونشان به هم نمی خورد. یا اینکه چون دو نفر خونشان به هم نمی خورد، اجازه عقد به آن ها داده نشد. آیا این مطلب صحیح است؟

جالب است بدانید در واقع هیچ ارتباطی بین گروه خونی افراد و نتیجه آزمایش خون پیش از ازدواج، وجود ندارد! در واقع آزمایش خون به منظور بررسی ریسک ابتلا به بیماری های هپاتیت و تالاسمی در افراد صورت می گیرد و ارتباطی به گروه خونی دو طرف ندارد. متفاوت بودن گروه های خونی هیچ مانعی برای وصلت ایجاد نمی کند و افراد با هر گروه خونی می توانند با یکدیگر ازدواج کنند.

پیش آگهی یک بیماری ژنتیکی چیست؟ | آزمایشگاه ژنتیک اصفهان

چه موانعی ژنتیکی برای ازدواج مشکل ساز هستند ؟

  1. تالاسمی مینور/ ماژور
  2. بیماری های ژنتیکی مشکل ساز در ازدواج
  3. در صورتی که یکی از طرفین دارای بیماری مادرزادی است.

برای آگاهی بیشتر این مطالب را مطالعه کنید :

سایر نوشته های مطلوب ...

نوشته های محبوب