آزمایشگاه ژنتیک اصفهان اهمیت مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج

اهمیت مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج

مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج چیست؟

در واقع می توان گفت مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج اولین و مهمترین اقدامی می باشد که در برخورد با بیماری هایی که به ارثی بودن آن ها شک داریم باید انجام شود. مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج را می توان یکی از خدمات درمانی و پیشگیرانه دانست و برای کسانی که در معرض ریسک بیماری‌ های ژنتیکی هستند مناسب می باشد. طی مشاوره یک متخصص ژنتیک با فرد یا خانواده در مورد ریسک‌ های ژنتیکی گفتگو می کند و احتمال وجود یک بیماری ژنتیکی در فرد و یا خانواده وی را تایید، تشخیص یا رد می‌کند.

در واقع مشاوره ژنتیک شاخه ای از ژنتیک پزشکی می باشد و در مشاوره ژنتیک به بررسی بروز بیماری های ژنتیکی در افراد می پردازند.

بیشتر بخوانید : 

آیا ازدواج فامیلی نیازمند انجام مشاوره ژنتیک می باشد ؟

چگونگی روند جلسات مشاوره ژنتیک

آزمایشگاه ژنتیک اصفهان مشاوره ژنتیکوظیفه مشاور ژنتیک چیست ؟

وظیفه مشاور ژنتیک، بررسی بیماری های احتمالی در خانواده و بیماری های فرد چه در گذشته و چه در حال و یا بررسی پیشینه خانوادگی آن فرد می باشد. انسان ها با داشتن قدرت اختیار و انتخاب باید بتوانند از بیماری های احتمالی جلوگیری کنند.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بیمار شدید و افراد ناآگاه به شما توصیه هایی کردند که به جرات میتوان گفت گاها از سر دلسوزی است اما در اینجا قدرت اختیار شماست که به شما کمک می کند برای مشاوره و کسب اطلاعات در رابطه با بیماری خود با مشاور ژنتیک یا متخصص ژنتیک خود مشورت کنید.

شاید شما هم به ذهنتان این مسئله به وجود آمده که بیماری آنچنانی در رابطه با ژنتیک وجود ندارد و انشاالله که چیزی نمی شود اما این تفکر بسیار اشتباه است. مشاوره ژنتیک موضوعی بسیار مهم می باشد و انجام آن ضرری ندارد مخصوصا برای مادرانی که باردار هستند و یا می خواهند باردار شوند و یا افرادی که در پیشینه خانوادگی آنها بیماری های ژنتیکی وجود دارد و می خواهند ازدواج کنند باید بدانند که مشاور ژنتیکی برای قبل از بارداری و قبل از ازدواج امری مهم است.


مشاوره ژنتیک آنلاین و تلفنی (غیر حضوری)

به این نوشته امتیاز دهید: