تست pcr کرونا اصفهان | دوز سوم

تزریق دوز سوم واکسن کرونا بر امیکرون

متخصصان تاکید دارند که هنوز مهم‌ترین و بهترین راه‌حل، افزایش واکسیناسیون و تزریق دوز سوم تقویتی است. تحقیقات نشان داده است که میزان بالای آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده ویروس اصلی کرونا با محافظت در برابر کرونای ناشی از انواع (واریانت‌های) جدیدتر یا جهش ژنتیکی یافته ارتباط دارد. این احتمال وجود دارد که تزریق دوز تقویتی از واکسن‌های موجود و افزایش سطح آنتی‌بادی بعد از آن، محافظت کافی و سد مناسبی در برابر اومیکرون ایجاد کند.

اومیکرون و تزریق دوز سوم واکسن کرونا

با گذشت چندین ماه از تزریق واکسن کرونا در اولین گروه از افراد در بسیاری از کشورهای جهان، پرسش‌ها درباره نیاز به تزریق دوز سوم یا دوز تقویتی واکسن کرونا در کشورهای مختلف همواره رو به افزایش بوده است.

تحقیقات در بعضی کشورها درباره اثربخشی واکسن‌ها و میزان ایمنی در بدن دریافت‌کنندگان واکسن بعد از گذشت چند ماه از واکسیناسیون قبلی نشان می‌دهد. که تزریق دوز سوم واکسن کرونا به خصوص در جمعیت‌های خاص مانند سالمندان و افراد با ضعف و سرکوب سیستم ایمنی، برای حفظ ایمنی جامعه مورد نیاز است.

تست pcr کرونا اصفهان | تزریق دوز سوم واکسن کرونا بر امیکرون

مطالعه پیشنهادی: سل فری

تلاش برای تولید واکسن مخصوص اومیکرون

ششم بهمن‌ماه امسال بود که در خبرها اعلام شد دو شرکت دارویی فایزر و بی‌و.ان. تک در بیانیه‌ای اعلام کردند که ثبت‌نام برای انجام آزمایش بالینی با هدف تولید واکسن مخصوصی علیه سویه اومیکرون ویروس کرونا را آغاز کردند. این دو شرکت دارویی که از تولیدکنندگان واکسن کووید -۱۹ هستند. آزمایش‌های بالینی روی نسخه جدیدی از واکسن کروناویروس مبتنی بر سویه اومیکرون را در افراد بزرگ‌سال بین ۱۸ تا ۵۵ سال آغاز کردند.

در این مطالعه حدود ۱۴۰۰ شرکت کننده بزرگ‌سال ۱۸ تا ۵۵ ساله با وضعیت جسمی سالم برای کمک به ارزیابی این موضوع، مشارکت خواهند داشت. که آیا این سویه از کروناویروس به واکسن خاصی نیاز دارد یا خیر.

رئیس تحقیق و توسعه واکسن در شرکت داروسازی فایزر گفته است .درحالی‌که تحقیقات کنونی و داده‌های دنیای واقعی نشان می‌دهد. دوزهای یادآور واکسن، همچنان سطح بالایی از مصونیت در برابر نوع شدید بیماری و جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان ناشی از سویه اومیکرون را ایجاد می‌کند. نیاز داریم که در صورت کاهش این محافظت با گذشت زمان از آمادگی لازم برخوردار باشیم و به طور بالقوه به مقابله با این سویه و سویه‌های احتمالی در آینده اقدام کنیم. در بهترین آزمایشگاه ژنتیک اصفهان شما قادر خواهید بود که جدیدترین اخباز را در مورد کرونا بخوانید.

5/5 - (5 امتیاز)