تست pcr کرونا اصفهان | ابتلا به امیکرون را جدی بگیرید .

ابتلا به امیکرون را جدی بگیرید .

امیکرون را جدی بگیرید!

بهتر است خیلی زود تصمیمات و محدودیت‌های جدیدی اعمال کنیم تا بیش از این با افزایش موارد مرگ‌ومیر روبه‌رو نشویم؛ تصمیماتی که اجرای آنها در شرایط فعلی هم دیر است اما به هر حال می‌تواند بخشی از خطرات روند صعودی ابتلا به امیکرون را که می‌تواند به مرگ منجر شود، کم کند.

با توجه به این شرایط می‌توان گفت امیکرون روزبه‌روز ما را به سمت قله پیک ششم می‌برد؛ موضوعی که آمار افزایشی تعداد مبتلایان و فوتی‌های ناشی از این بیماری آن را ثابت می‌کند اما همچنان برخی از مردم، شیوع سویه امیکرون را به قدر کافی جدی تلقی نمی‌کنند.

شاید بهتر است برای توضیح بهتر وضعیتی که امیکرون می‌تواند در روزهای آینده برایمان ایجاد کند، نگاهی به تازه‌ترین آمار و بررسی‌های بهداشت جهانی بیندازیم. بر اساس جدیدترین آمار جهانی، تعداد مراجعه‌کنندگان به اورژانس برای امیکرون، نصف سویه دلتا و نسبت تعداد مبتلایان سرپایی در این پیک نسبت به پیک قبلی یک‌سوم است.

در واقع درست است که امیکرون شدت خفیف‌تری نسبت به دیگر سویه‌های پیشین دارد اما این شدت خفیف به اندازه‌ای نیست تا بتوانیم از آن چشم‌پوشی و آن را طبیعی تلقی کنیم. بنا بر این در چنین شرایطی بهتر است آینده‌نگر باشیم، یعنی به این موضوع توجه کنیم. که اگر تعداد مبتلاهای ناشی از امیکرون – که قدرت سرایت بالایی هم دارد – سه برابر موج دلتا بشود . تعداد مرگ‌ومیرها با موج دلتا برابر خواهد شد. بدیهی است که با بالارفتن تعداد مبتلایان، افراد بیشتری با سیستم ایمنی ضعیف در معرض خطر قرار خواهند گرفت؛ اتفاقی که در حال حاضر هم تا حدودی رخ داده است.

تست pcr کرونا اصفهان | ابتلا به امیکرون

آمار منتشرشده از فوتی‌ها

آمار منتشرشده از فوتی‌ها در روزهای گذشته ناشی از بستری‌های واریانت دلتا بوده است . اما بالارفتن تصاعدی تعداد مبتلایان و سه‌رقمی‌شدن تعداد فوتی‌ها بعد از چند هفته نشان‌دهنده عوارض امیکرون است. که بسیار نگران‌کننده است. اتفاقی که تجربه‌اش را در موج‌های قبلی هم داشتیم . و بعد از گذشت دو تا چهار هفته از افزایش موارد ابتلا متأسفانه با افزایش موارد فوتی‌ها مواجه شدیم.

برای همین است که شخصا معتقدم بهتر است . خیلی زود تصمیمات و محدودیت‌های جدیدی اعمال کنیم . تا بیش از این با افزایش موارد مرگ‌ومیر روبه‌رو نشویم؛ تصمیماتی که اجرای آنها در شرایط فعلی هم دیر است . اما به هر حال می‌تواند بخشی از خطرات روند صعودی ابتلا را که می‌تواند به مرگ منجر شود، کم کند.

اما در این میان یکی از مسائلی که توجه بسیاری از افراد را به خودش جلب کرده، ابهام در قابلیت تشخیص تست پی‌سی‌آر برای امیکرون است؛ ابهامی که البته تا حدودی رفع شده، زیرا در حال حاضر سویه غالب کشور امیکرون است و بدون شک هر کسی تستش مثبت شود، مبتلا به امیکرون شده است. از سوی دیگر طبق نتایج مطالعاتی که از سازمان جهانی بهداشت منتشر شده. این جهش قابلیت شناسایی توسط تست‌های پی‌سی‌آر را به صورت رایج و روتین دارد . اما باز هم مطالعاتی در حال انجام است که به نتایج قطعی برسند.

باید توجه داشته باشیم در حال حاضر مثبت‌شدن تست پی‌سی‌آر هر فرد می‌تواند بدون اهمیت به این‌ که امیکرون است یا نه. به قرنطینه و درمان فوری ختم شود. زیرا علائم نشانه‌های بیماری و روش درمان آن با دیگر سویه‌ها تفاوتی ندارد.»

 

 

ارتباط با ما 

به این نوشته امتیاز دهید: